Eureko Sigorta

Eureko Sigorta


Hakkında


Eureko Sigorta, hasar yönetimi ve risk değerlendirmedeki uzmanlığı ile alanında lider konumunda uluslararası bir sigorta şirketidir. Avrupa’nın 8 ülkesinde, 22 bin çalışanı bulunan dünyanın en büyük sigorta ortaklıklarından Achmea’nın üyesi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Türkiye’deki faaliyetlerine 1989 yılında “Garanti Sigorta” olarak başlayan ve 2007 yılında bugünkü adını alan Eureko Sigorta yangın, kaza, nakliyat, mühendislik, tarım sigortaları ve sorumluluk, hukuki koruma, işletme, kredi sigortaları gibi ürünleri içeren “hayat dışı sigortalar” kategorisinde hizmet ve ürünler sunmaktadır. 

Genel merkezi İstanbul’da bulunan Eureko Sigorta, tüm yönetim ve hizmet politikasını, müşterilerinin güven, anlaşılır olma ve mutluluk beklentilerini karşılama esasına dayandırmaktadır. Bu amaçla sürekli olarak, fark yaratan ve günün ihtiyaçlarını yakından takip eden çözüm odaklı sigortacılık hizmet ve ürünleri geliştirmektedir. Eureko Sigorta uyguladığı etkin pazarlama politikaları, etik değerlere bağlılığı, ekonomik dalgalanmalarda dahi gösterdiği istikrarlı performansı ve bunların ulaştırılması için yaptığı teknolojik altyapı yatırımları ile Türkiye sigortacılık sektörünün ilk 9 şirketi arasında yer almaktadır. Eureko Sigorta’nın pazar payı 2013 yılı sonunda %3,9 olarak gerçekleşmiştir.

Eureko Sigorta, Türkiye genelindeki ürün ve hizmetlerine erişimi kolaylaştıran yaygın bir satış, dağıtım ve hizmet kanalına sahip bulunmaktadır. Garanti Bankası’nın yanı sıra Türkiye Finans ve Katılım Bankası ile geliştirmiş olduğu etkin ve uyumlu işbirliği, Eureko Sigorta’nın yıllar içinde giderek büyüyen bir dağıtım ağına sahip olmasını ve yüz binlerce müşteriye ulaşmasını sağlamıştır. Eureko Sigorta ürünlerinin yaygınlığı, söz konusu banka dağıtım kanallarının yanı sıra, yurt çapındaki zengin acente ve broker ağı aracılığıyla da artmaya devam etmektedir. Bu hizmet ağına alternatif dağıtım kanalları da eklenerek hizmet bütünlüğünün sağlamlaştırılmasına çalışılmıştır. 2004 yılından bu yana 365 gün 24 saat müşteri ve müşteri adaylarının taleplerini karşılayan ALO EUREKO, hizmet kapsamı ile müşteri memnuniyetinin artmasında önemli rol oynamıştır.      

Eureko Sigorta’nın uluslararası kimliği, dünya genelindeki reasürörlerle uzun yıllara dayalı ve sağlam işbirlikleri oluşturmasına olanak tanımaktadır. Bu kapsamda Everest Re, Mapfre Re, Odyssey Re, Korean Re, Sompo Japan Re, Munich Re ve Transatlantic Re gibi lider kurumlarla yoğun olarak çalışmaktadır. Eureko Sigorta Türkiye’de ise lider reasürör firması Milli Re ile yakın işbirliği içindedir.

İletişim Bilgileri

Eureko Sigorta

Websitesi: https://www.eurekosigorta.com.tr/

Eureko Sigorta ile Çalışan Acenteler

DURMUŞ TURGUT
MUĞLA/DALAMAN
ESYAB SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
İZMİR/GAZİEMİR
VARYANT SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
İZMİR/ÇİĞLİ
REVERANS SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
ANTALYA/MURATPAŞA
METİN BEYPAZAR
AFYONKARAHİSAR/MERKEZ