Chubb Sigorta

Chubb Sigorta


Hakkında


Chubb dünyanın en büyük halka açık yangın ve sorumluluk sigortacısıdır. 54 ülkedeki faaliyetiyle, Chubb çok çeşitli müşteri gruplarına kurumsal ve bireysel yangın, sorumluluk, ferdi kaza, reasürans ve hayat sigortası ürünleri ile hizmet vermektedir. 

Chubb, ürün çeşitliliği ve kaliteli hizmet anlayışıyla, geniş dağıtım kanallarıyla, istisnai mali gücüyle, sigortalama mükemmelliğiyle, üstün hasar değerlendirme uzmanlığıyla ve küresel standartta yerel operasyonlarıyla seçkin bir yere sahiptir. 

Chubb’ın sigorta şirketleri

Çokuluslu şirketlere, orta ve küçük ölçekli işletmelere yangın ve sorumluluk sigortalarındaYüksek gelirli bireylerin sahip oldukları varlıkları ve kıymetleri teminat altına alma konusundaHayat, ferdi kaza, ek sağlık, konut, otomobil ve diğer özellikli sigorta teminatı satın alan bireylereÇalışanlarına veya üyelerine kaza ve sağlık sigortası programları ve hayat sigortası sağlayan veya sunan şirketlere ve birliklereRisklerini reasürans teminatıyla yöneten sigortacılara

hizmet eder. 

2015 yılı itibarıyla henüz kesinleşmemiş hesaplamalara göre (*)154 milyar $ tutarında varlıkları ve 37,4 milyar $ brüt prim üretimiyle, Chubb’ın sigorta şirketleri Standard & Poor’s’dan AA ve A.M. Best’ten A++ mali güç dereceleri almışlardır. 

Chubb’ın ana şirketi olan Chubb Limited, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE: CB) işlem görmektedir ve S&P 500 endeksinde yer almaktadır. 

Chubb Zürih’te, New York’ta, Londra’da ve diğer yerlerde yönetim ofisleri bulundurmaktadır ve dünyanın çeşitli yerlerinde yaklaşık 31.000 çalışanı vardır. 

(*) 1 Ocak 2015 tarihinde satın alma işlemi gerçekleşmiş, birleşen şirketin henüz kesinleşmemiş tutarlar, konsolide edilmiş sonuçlarına dayanmaktadır ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan Form 8-K/A’da yer alan açıklamalarla tutarlı olarak, finansman, satın alma ve muhasebe uyumlulaştırma ayarlamalarını içermektedir.

Chubb hakkında daha fazla bilgi için, kurumsal sunumumuza bakınız.

Chubb Şirket Profili ’ne, şirketin mali gücüne, sigortalama performansına, ürün ve coğrafya çeşitliliğine ve daha fazlasına göz atın.

İletişim Bilgileri

Chubb Sigorta

Websitesi: https://www2.chubb.com/tr-tr/

Chubb Sigorta ile Çalışan Acenteler

LİNA SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
İSTANBUL/ÇEKMEKÖY
TAHSİN GÜLDAŞ
MALATYA/MERKEZ
KADİR KIRLAR
İSTANBUL/ŞİŞLİ