Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sigorta


Hakkında


Grup, emeklilik fon yönetimi pazarının yaklaşık% 12.4’ünü, ihtiyat fonu yönetim pazarının yaklaşık% 7,7’sini ve yatırım fonu yönetim pazarının% 13.3’ünü bünyesinde bulundurmaktadır. 

Harel Sigorta dünyanın en büyük reasürans şirketlerinden biri olarak bilinen Lloyd ile çalışmakta ve aynı zamanda AXA, Allianz, Royal & Sun Alliance, Ace, Chubb ve uluslararası şirketlerin İsrail sermayeli birkaç büyük şirketi sigortalayan çok uluslu şirketler için global ortak olarak seçtikleri bir kuruluştur.

Türk Nippon Sigorta A.Ş. 1 Mayıs 1991 tarihinde 25 milyar TL sermaye ile Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya’nın en büyük Sigorta Şirketi olan Nippon Fire & Marine ortaklığı ile kurulmuştur. 

6 Ekim 1998 tarihinde Sümerbank tarafından %85,22 oranındaki hisselerin satın alınmasıyla,sermaye yapısında büyük bir değişiklik gerçekleşen Türk Nippon Sigorta’nın diğer ortakları %10 hisse ile Türkiye Kalkınma Bankası ve %4,78 hisse ile Nippon Fire & Marine olmuştur. 

2000 yılında %96.24 hissesi Tasarrufu Mevduat Sigorta Fonu'na geçen Türk Nippon Sigorta, 2001 yılının Ekim ayında HNS grup tarafından satın alınmış ve Kasım 2008 tarihine kadar HNS Grup bünyesinde kaldıktan sonra, çoğunluk hissesi Harel Grup tarafından satın alınmıştır. 

Türk Nippon Sigorta, 2008 yılından bu yana dinamik ve profesyonel ekibi ile , Harel Grubu’nun gücü ve desteğini de arkasına alarak , sigortacılık faaliyetlerine devam etmektedir.

 

İletişim Bilgileri

Türk Nippon Sigorta

Websitesi: http://www.turknippon.com/

Türk Nippon Sigorta ile Çalışan Acenteler

DURMUŞ TURGUT
MUĞLA/DALAMAN
SERDAR BEHİÇ SERÇİN
AYDIN/EFELER
BURCU TUNA ETGÜR
İZMİR/KARSIYAKA
DUZGUN SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
İZMİR/KARSIYAKA
VARYANT SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
İZMİR/ÇİĞLİ