Bereket Emeklilik

Bereket Emeklilik


Hakkında


Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş, 16 Mayıs 2011 tarihinde BDDK, 8 Haziran 2011 tarihinde Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden gelen izin doğrultusunda 1 Temmuz 2011 tarihinde kurulmuş ve ticaret siciline tescil edilmiştir.

Bereket Emeklilik, 26 Kasım 2016 tarihinde imzalanan satış ve hisse devir sözleşmesi ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ‘ne devredilmiştir. 

Kuruluşu 1863 yılına, Mithat Paşa’nın Niş Valisi iken kurmuş olduğu “Memleket Sandıkları”na dayanan Türkiye Tarım Kredi Koperatifleri’nin, 1972 yılında çıkarılan 1581 sayılı “Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Kanunu” ile; Bölge Birlikleri ve Merkez Birliğinin kurulmasına imkan tanınarak Tarım Kredi Kooperatiflerinin dikey teşkilatlanmasına zemin hazırlanmıştır. Tarım Kredi Kooperatifleri, T.C. Ziraat Bankası bünyesinde faaliyet gösterirken 17 Mayıs 1977 yılında Merkez Birliği’nin kurulmasıyla tamamen bağımsız bir çiftçi kuruluşu olmuş, T.C. Ziraat Bankası’nın idari yükümlülükleri sona ererken, finansman bankası olarak bugün de görevine devam etmektedir.

Tarım Kredi Kooperatifleri, çalışanlarıyla birlikte, bir milyonun üzerindeki çiftçi ortaklarının tarımsal faaliyetlerinde kullanmak üzere her türlü ihtiyaçlarını sağlayarak üretimlerine katkıda bulunmayı, kooperatifçilik ilkeleri çerçevesinde dayanışmayı ve Türk tarımı ile ekonomisine hizmet etmeyi amaçlamaktadır. 
 
Kuruluşundan bu yana yetkin insan kaynağı, teknolojinin getirdiği en son imkanlar ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile faaliyetlerine devam etmeyi amaçlayan Bereket Emeklilik, yeni sermayedarı Tarım Kredi Koperatifleri’nden alacağı güç ile Türkiye Tarım Kredi Koperatiflerinin ortakları olan çiftçilerimizi de içine alan daha geniş bir müşteri kitlesine en iyi kalitede hizmet vermeye başlayarak sektörde ayrı bir yere konumlamıştır.

İletişim Bilgileri

Bereket Emeklilik

Websitesi: http://www.bereketemeklilik.com.tr/

Bereket Emeklilik ile Çalışan Acenteler

AHMET ERTEN
MUĞLA/FETHİYE
TAHSİN DOĞAN
DENİZLİ/MERKEZEFENDİ
ANTANT SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
ANTALYA/KONYAALTI
ATAY AB SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
AFYONKARAHİSAR/DAZKIRI
ZAFER KAVAK
KÜTAHYA/MERKEZ